by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

614 بازدید مطلب, 1 بازدیدهای امروز

اوکراین دومین کشور بزرگ اروپا از لحاظ مساحت بوده و به دلیل موقعیت جغرافیایی جالبی که دارد از آب و هوایی ویژه برخوردار است. اوکراین از شرق توسط دشت ها و از غرب به وسیله تپه ها احاطه شده است. آب و هوای اوکراین قاره ای و مرطوب است که تابستان های آن بسیار گرم و زمستان های آن بسیار سرد می باشد. به طوری ساکنان اوکراین در ماه های جولای، آگوست وجوئن گرم ترین ماه های سال و در دسامبر، ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال را تجربه می کنند.
شدت درجه حرارت در بخش های مختلف کشور متفاوت است؛ به طوری که هرچه به سمت شرق و جنوب حرکت کنیم درجه حرارت بیشتر شده و هوا گرم تر می شود. ناحیه جنوبی کشور مشرف به دریای سیاه در زمستان آب و هوای گرم تری داشته و میزان بارش پایین تری نیز دارد.

زمستان های اوکراین

مردم اوکراین در سال های پیش زمستان های بسیاری با سرمای جدید و تلفات جانی سپری کرده اند. اما در چند سال اخیر با افزایش کلی دمای جهانی، از شدت سرما در این کشور نیز کاهش یافته است. جالب است بدانید میانگین دما برای روزهای سرد زمستانی در اوکراین بین -8 و -12 و در تابستان 18 تا 25 درجه سانتی گراد است.
آب و هوای اوکراین در زمستان به گونه ای است که هرساله مردم شاهد بارش برف های سنگین بوده و حداقل 40 روز در سال، روزهای بسیار سردی با درجه حرارت -23 تجربه می کنند. شبه جزیره معروف کریمه در اوکراین آب و هوایی کمی متفاوت از آب و هوای اوکراین دارد، به طوری که زمستان ها در کریمه بسیار متعادل بوده و میانگین درجه حرارت 4.5 درجه سانتی گراد را دارد. تابستان های این شبه جزیره نیز خنک بوده و درجه حرارتی کم تر نسبت به سایر بخش های اوکراین دارد.

پاسخی بگذارید