by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

 943 total views,  1 views today

مالت جزیره کوچک مدیترانه ای در جنوب اروپا با مناظر زیبای طبیعی است. این کشور در دریای مدیترانه، جنوب ایتالیا قرار دارد. برای رفتن به هر شهر یا کشوری لازم است با توجه به فصل سفرتان برنامه ریزی نمایید. به این منظور شما بایستی وضعیت آب و هوایی آن کشور یا ناحیه را بشناسید.ممکن است شما دوستدار آب و هوای خاصی باشید. اگر بدون توجه به سلیقه خود و شرایط اقلیمی کشور مورد نظر سفر نمایید، نمی توانید از سفر خود لذت ببرید. 

آب و هوای مالت چگونه است؟

اگر از هوای گرم و معتدل لذت می برید، از رفتن به مناطق مدیترانه ای مشعوف خواهید شد. در شمال مالت کشور ایتالیا و در جنوب آن تونس و لیبی قرار گرفته است. همچنین این کشور زمستان های معتدل و تابستان گرم و خشک دارد.
مالت دارای سه جزیره مسکونی است. پایتخت آن والتا می باشد که کوچکترین پایتخت دنیا محسوب می شود. تراکم جمعیت در این کشور بسیار بالا است. این مجموعه جزایر خاک سنگلاخی داشته و گیاه در آن کم می روید. جنگل های بوسکت تنها استثنا است که دارای درختان صنوبر و پرتقال می باشد.

حمایت از حیوانات

آب و هوای مناسب برای برخی از حیوانات و نگهداری از آنها جزء جاذبه های گردشگری مالت است. برای مثال می توان به خیابان گربه ها در شهر سنت جولیان در خلیج اسپینولا که افراد از گربه های خیابانی مراقبت کرده و تامین شان می کنند، اشاره کرد. دهکده اردک ها در پلی که به سمت جزیره مانوئل است، مثالی دیگر می باشد. در دهکده اردک ها انواع مختلف حیوانات شامل: اردک، خرگوش و گربه وجود دارند.
با توجه به موقعیت جغرا فیایی کشور مالت، قایقرانی و غواصی از ورزش ها و تفریحات جذاب برای تمام توریست ها و گردشگران است. سواحل و خلیج های این کشور محل مناسبی برای این منظور هستند. مرداب آبی میان غودش و جزیره کومینو دارای صخره های زیبا و آب شفافی است که در تمام سال جاذبه غواصی در آن صورت می گیرد.
عده ای از مردم در زمستان خواهان سفر به مناطق گرم و تفریحات تابستانی هستند. جزایر مالت یکی از بهترین گزینه ها با توجه به زمستان معتدل و خوش آب و هوا است.

پاسخی بگذارید