by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

 1,403 total views,  1 views today

قبل از آنکه بخواهید اطلاعات کاملی راجع به اوکراین به دست آوردید باید پاسخ به این سوال را بدانید که اوکراین کجاست؟ در پاسخ به سوال اوکراین کجاست باید به شما بگوییم که اوکراین یکی از کشورهای زیبا در شرق اروپا است که از جنوب با دریای سیاه و دریای آزوف، از شرق با روسیه، از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان و از شمال با بلاروس همسایه است.

اوکراین چگونه کشوری است؟

اوکراین با داشتن مساحتی حدود 604 هزار کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ اروپایی از نظر مساحت به شمار می رود. اوکراین حدود 42 میلیون و 540 هزار نفر جمعیت دارد و سی و دومین کشور جهان از نظر جمعیت به شمار می رود. البته رشد جمعیت در این کشور در چند سال اخیر منفی بوده است؛ لذا دولت اوکراین سیاست و شرایط ویژه ای برای جذب مهاجر برای تحصیل و کار و اقامت دائم برای افراد غیر بومی در نظر گرفته است.
اوکراین از نظر اقتصادی یکی از مهم ترین کشورهای اروپا به شمار می رود. به طوریکه امروزه این کشور یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنعتی و کشاورزی در اروپا به شمار می رود. بنیاد اقتصاد اوکراین بر پایه تولید داخلی و اقتصاد بازاری است. هرچند صنعت توریسم نیز سالیانه میلیاردها دلار ارز وارد این کشور می کند. مذهب بیش از 92 درصد مردم در اوکران مسیحیت است و حدود 8 درصد باقی مانده مذاهب مختلفی از جمله اسلام یا یهودیت دارند.
در کشور اوکراین می توانید از جاذبه های توریستی بسیاری از جمله عجایت هفت گانه اوکراین، قلعه اولسکو، کلیسای جامع سوفیا اوکراین، میدان انقلاب اوکراین، رود دلتا دانوب و صدها اثر تاریخی و گردشگری دیگر دیدن کنید. اوکراین از دشت های مسطح و حاصل خیزی تشکیل شده است که رودخانه های بسیاری از جمله دنیپر، دونتس، بوگ جنوبی و غیره در آن جاری بوده و در انتها به دریای سیاه و دریای کوچک آزوف منتهی می شوند.

پاسخی بگذارید