by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

1,850 بازدید مطلب, 2 بازدیدهای امروز

کشور بلاروس با جمعیت حدود نه میلیون و پانصد و هفت هزار نفر و مساحت 207،600 کیلومتر مربع هیچ مرز مشترکی با دریا ندارد. بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی می‌باشد، پایتخت بلاروس شهر مینسک است. لازم به ذکر است که شهرهای مهم بلاروس عبارتند از: برست، گومل، موگلیف، ویتبسک و گردونو، که نقش بسیار مهمی در اقتصاد و گردشگری دارند.

کشور بلاروس کجاست

می‌توان گفت تور بلاروس جذابیت‌های خاص خود را دارد که سالانه توریست‌های بسیاری را به خود جذب می‌کند. اگر از بالا به کشور بلاروس نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که رودخانه‌ها و دریاچه‌های آن بلاروس را به بخش‌های مختلفی تقسیم کرده‌اند. حال که می‌دانید کشور بلاروس کجاست بهتر است بدانید که با کشورهای روسیه، لهستان، لیتوانی، اوکراین و لتونی نیز هم مرز است. همچنین زبان رسمی مردم این کشور روسی-بلاروسی می‌باشد.

هرچند که مردم کشور بلاروس مذهب مسیحیت دارند اما جمعیت زیادی در آن بی‌دین هستند. همین جمعیت بی دین باعث افزایش جذب توریست‌ها برای آشنایی با این موضوع به این کشور شده است. لازم به ذکر است که اکثر جمعیت این کشور بلاروسی و روسی هستند، اما جمعیت لهستانی و اوکراینی هم در میان آنها دیده می‌شود.

آب و هوا در بلاروس در فصل‌های گرم خنک و معتدل می‌باشد، اما در فصل زمستان بسیار سرد و خشک است. اگر قصد مسافرت به این کشور را دارید بهتر است که اواخر بهار و تابستان به آن سفر کنید. برای ورود به کشور بلاروس داشتن ویزا ضروری می‌باشد. این کشور مناطق بسیار دیدنی را دارد و می‌توان گفت که نامش از زمانی که جزء اتحاد جماهیر شوروی بود یعنی بلاروسیه باقی مانده است. همچنین نوع حکومت در این کشور جمهوری آنوکراسی است. اقتصاد کشور بلاروس وابسته به دولت می‌باشد. به علاوه نوسانات کمی دارد و از این نظر خوب می‌باشد. اختلاف زمانی این کشور با ایران نیم ساعت عقب‌تر می‌باشد.

 

白俄罗斯

 

پاسخی بگذارید