by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

2,589 بازدید مطلب, 1 بازدیدهای امروز

خارکف یک شهر جذاب و زیباست که جاذبه ها و مناظر زیبایی برای گردشگران دارد. خارکف در شمال شرقی کشور اوکراین قرار دارد و بعد از استان کیف بیش ترین جمعیت و بزرگترین مساحت را دارد. این شهر از سال 1917 تا 1934 پایتخت کشور اوکراین بود. این شهر به علت وجود دانشگاه های متعدد و سطح بالا که سالانه دانشجو های زیادی را از سراسر دنیا می پذیرند پایتخت علمی کشور اوکراین محسوب می شود.

میدان آزادی

میدان آزادی که برخی ها به آن قلب خارکف که زندگی را به شهر بخشیده است می گویند، در مرکز شهر خارکف قرار دارد و دوازدهمین میدان بزرگ شهر در جهان است. این میدان به وسیله ی پارک وسیع شفچنکو گسترش یافته است و به مکان تفریحی و اجتماعی جالبی تبدیل شده است که منظره ی زیبایی را خلق کرده است. این میدان 100 سال است که شهرت دارد و جشن های ملی، کنسرت ها، نمایشگاه ها و دیگر رویداد های مردمی و فرهنگی در این میدان برگزار می شود.

میدان آزادی

پارک شفچنکو

این پارک در سال 1804 -1805 به وسیله ی کارازین که همان سازنده ی دانشگاه برجسته ی خارکف نیز هست ساخته شد. این پارک به دو قسمت باغ گیاه شناسی و چشم انداز پارک تقسیم می شود. قدیمی ترین باغ وحش کشور اوکراین نیز در قلمرو این پارک واقع شده است. در این پارک بسیاری از آثار باستانی و بناهای یادبود همانند بنای یادبود کارازین که در سال 1907ساخته شد نیز قرار دارند.

مجسمه کارازین در پارک شفچنکو

موزه ها

برای دوست داران تاریخ این شهر دارای موزه های متعددی است که از جمله مهم ترین آن ها، موزه ی تاریخی خارکف که یکی از مراکز گشت و گذار محبوب شهر به علت معماری برجسته ی آن است و دارای آثارمتعدد تاریخی از جنگ جهانی دوم است و موزه ی هنر خارکف که دارای مجموعه ای غنی از هنر دوران رمانتیسیسم است می توان اشاره کرد.

موزه هنر

بازار باراباشوا

یکی از جالب ترین مکان هایی که در خارکف بازدید می شود بازار حراجی ارزان قیمت باراباشوا است. این مجموعه ی بزرگ یک فروشگاه یکپارچه برای کسانی است که عاشق معامله هستند. این مجموعه بزرگترین بازار فضای باز در کل اروپا است.

پاسخی بگذارید