by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

653 بازدید مطلب, 1 بازدیدهای امروز

فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپا در منطقه اسکاندیناوی است. اگر به دنبال ماجرا جویی بوده و علاقه دارید آدم های جالبی ببینید می توانید در شهر کیثنس با وایکینگ ها ملاقات کنید. پایتخت کشورفنلاند، هلسینکی است که بیشترین جمعیت این کشور را در خود جای داده است. موقعیت جغرافیایی این کشور در شمال قاره اروپا و همسایه با سوئد، روسیه و نروژ و خلیج های بوتنی و فنلاند و دریای بالتیک می باشد.

فنلاند سرزمینی پست و پوشیده از جنگل های تایگا و توندرا با بیش از 20000 جزیره همراه با تابستانی درخشان و کوتاه و زمستانی طولانی و سرد است. بنابراین موقعیت خوبی برای کشاورزی وجود ندارد. البته علف به خوبی در آن رشد می کند که گوزن های این سرزمین از آن تغذیه می کنند.

وضعیت رفاهی و اقتصادی و اجتماعی این کشور به دلیل رضایت مردم باعث شده که کیفیت زندگی مردم در این کشور به بالاترین مرحله در سطح بین المللی برسد. زبان رسمی مردم فنلاندی است و خط لاتین با ویژگی های خاص خود را دارند. یکی از ویژگی های بسیار جالب در این کشور آموزش سیستمی برابر طلب، بدون هیچ شهریه ای بوده در دنیا بهترین نوع نظام آموزش (یادگیری پدیده محور) محسوب می شود.

جاذبه های فنلاند

از دیدنی های بسیار جذاب در این کشور به شفق قطبی می توان اشاره کرد که از مناظر طبیعی بی بدیل محسوب می شود. اقامتگاه زمستانی لیوای با مناظر بکر و دیدنی در فنلاند را از دست ندهید. ورزش هایی همچون اسکی و اسنوبورد، سورتمه سواری با گوزن های شمالی، ماهیگیری در آب های یخ زده خاطرات فراموش شدنی را برای تان ایجاد می کنند.

پارک سارکانیمی آدونچردر تامیری با آکواریوم، آسمان نما و باغ وحش کودکان و موزه هنری از دیدنی های فنلاند محسوب می شوند. پول رایج این کشور یورو می باشد و ویزای صادر شده از این کشور امکان سفر به بسیاری از کشورها را به شما می دهد. در ضمن اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید بدون هزینه در دانشگاه های این کشور می توانید تحصیل نموده و سپس مشغول به کار شوید.

پاسخی بگذارید