by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

739 بازدید مطلب, 1 بازدیدهای امروز

اگر به دنبال دریافت ویزای کاری یا تحصیلی در اوکراین هستید، یکی از مهم ترین مواردی که قبل از تصمیم گیری باید راجع به آن تحقیق کنید، هزینه زندگی در اوکراین است. هزینه زندگی در اوکراین نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر بوده و هزینه مسکن، حمل و نقل، خوراک، درمان، آموزش و غیره در آن مناسب است.
شما برای اجاره ماهیانه یک منزل حدودا 50 متری در بخش های متوسط شهرهای مختلف اوکراین باید حدود 8500 گریونی پول پرداخت کنید. برای یک وعده غذا در رستوران باید حداقل 100 گریونی پول در کیف پولتان داشته باشید. بابت هر 8 کیلومتر جابجایی با تاکسی باید 106 گریونی پرداخت کنید. هزینه های انرژی مصرفی مانند آب و برق ماهیانه برای هر فرد در همان منزل 45 متری حدود 1.3 گریونی می شود.

درآمد ماهیانه

اگر در اوکراین به دنبال به دست آوردن شغلی مناسب هستید جالب است بدانید که پردرآمدترین مشاغل را در اوکراین دارندگان خدمات مالی با حقوق ماهیانه 96 هزار دلار دارند. در حالیکه متوسط حقوق در تمام بخش های شغلی در این کشور تقریبا 40 هزار دلار در ماه است.
همانطور که ذکر شد، هزینه زندگی در اوکراین برای کسانی که قصد تحصیل و یا اقامت دارند نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم تر است. اما تنش های سیاسی در اروپا و آمریکا بر اقتصاد این کشور نیز تاثیر گذاشته و نرخ خدمات مختلف در این کشور نیز رو به افزایش است.
اوکراین یکی از پیچیده ترین قوانین مالیاتی در اروپا را داشته و عوامل متفاوتی بر میزان مالیات تاثیر دارد. اما شما در اوکراین با توجه به نوع شغل و سایر فاکتورها ممکن است 0، 5، 9 یا 18 درصد مالیات پرداخت کنید. برای آنکه بتوانید شهر مناسب تری برای اقامت خود در اوکراین پیدا کنید، بهتر است بدانید که شهرهای اودسا، کیف و دنیپرو گرانترین شهرهای این کشور از نظر هزینه زندگی در اوکراین به حساب می آیند.

پاسخی بگذارید