by مدیر سایت مدیر سایت بدون دیدگاه

581 بازدید مطلب, 2 بازدیدهای امروز

هزینه زندگی در کشور بلاروس با توجه به اقتصاد این کشور که دارای ثبات می‌باشد بسیار مناسب است. همچنین می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی در کشور بلاروس 5.82% کم‌تر از هزینه های زندگی در ایران می‌باشد. بهتر است بدانید که کشور بلاروس چزو کشورهای اروپای شرقی بوده و در همسایگی کشوهایی مانند روسیه, لهستان و اوکراین واقع شده است. همچنین بین این کشور و کشور آلمان کشور لهستان قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور بلاروس و اینکه بلاروس جزء کشورهای بلوک شرق است، غالبا هزینه تحصیل و زندگی در آن جا بسیار پایین می‌باشد. قبل از مهاجرت به کشور بلاروس باید هزینه زندگی در این کشور را پیش بینی کنید تا به مشکل بر نخورید. بنابراین با دانستن هزینه های زندگی در کشور بلاروس راحت‌تر تصمیم و اقدام به مهاجرت خواهید کرد. بهتر است بدانید که واحد پول در بلاروس روبل می‌باشد.

تحصیل در بلاروس

تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در بلاروس با هزینه‌های پایین صورت می پذیرد و به همین جهت در میان دانشجویان اعزام به این کشور بسیار پرطرفدار است. همچنین می‌توان گفت که تحصیل پزشکی در روسیه و بلاروس در مقایسه با پزشکی هند، پزشکی مجارستان و اسلواکی از مزایای خاصی برخوردار است. همین موضوع باعث شده است که سالانه بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب کنند. هزینه در کشور بلاروس مانند سایر کشورها بستگی به شیوه زندگی شما دارد. می‌توان گفت در سال۲۰۱۶ با توجه به تجربه زندگی دانشجویان هزینه فرد در طول یک ماه حدودا ۳۵۰ تا ۴۰۰ دلار می‌باشد. همچنین می‌توان گفت این مبلغ یک هزینه کلی محسوب می‌شود و با توجه به سبک زندگی فرد ممکن است تا ۵۰ درصد تلورانس داشته باشد. لازم به ذکر است که هزینه اتومبیل در بلاروس نسبت به ایران بسیار ارزان‌تر است. برای هر لیتر بنزین یک دلار باید پرداخت که معادل قیمت جهانی می‌باشد.

پاسخی بگذارید